High School Results – Friday, January 10, 2020

Andover 57 Maple Grove 18
Blaine 59 Champlin Park 9
Coon Rapids 28 Anoka 25
Dassel-Cokato-Litchfield 33 Hutchinson 24
Park Center 42 Rogers 24
Rush City-Braham 48 Pine City-Hinckley-Finlayson 30

Becker Tri
Becker 59 Delano 15
Becker 52 Mora 18
Mora 60 Delano 21

Bemidji Rick Lee Duals
January 10-11
Day 1 Results
Pool A
Waconia 62 Pierz 9
Bemidji 63 Cambridge-Isanti 12
Waconia 55 Cambridge-Isanti 19
Bemidji 67 Pierz 9
Bemidji 36 Waconia 24
Cambridge-Isanti 42 Pierz 39
Pool B
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 38 Ottertail Central Bulldogs 30
Frazee 36 Thief River Falls 32
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 46 Frazee 13
Thief River Falls 39 Ottertail Central Bulldogs 33
Thief River Falls 36 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 32
Ottertail Central Bulldogs 43 Frazee 19
Pool C
Detroit Lakes 46 United North Central Warriors 22
Big Lake 46 Brainerd 27
United North Central Warriors 42 Brainerd 34
Big Lake 36 Detroit Lakes 31
Detroit Lakes 39 Brainerd 28
Big Lake 49 United North Central Warriors 27
Pool D
LPGE-Browerville Wolves 48 Badger-GB-MR 19
Perham 41 Kenyon-Wanamingo 25
LPGE-Browerville Wolves 58 Kenyon-Wanamingo 3
Perham 48 Badger-GB-MR 25
LPGE-Browerville Wolves 43 Perham 21
Kenyon-Wanamingo 38 Badger-GB-MR 33

BOLD Quad
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 49 BOLD 25
BOLD 42 Sauk Centre-Melrose 39
BOLD 45 Springfield 33
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 60 Springfield 22
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 51 Sauk Centre-Melrose 18

Central Cass Lettermen’s
January 10-11
After Day 1
1 Lisbon 177.0
2 South Border 140.5
3 Pembina County North 91.0
4 New York Mills 74.0
5 Oakes 73.0
6 Ellendale-Edgeley-Kulm 72.0
7 Velva 71.0
8 LaMoure 51.5
9 Northern Lights 51.0
10 Webster Area 50.0
11 Bishop Ryan 46.0
12 Hillsboro-Central Valley 43.0
13 Fertile-Beltrami 37.5
14 Central Cass 37.0
15 Grafton 36.0
16 Barnesville 31.5
17 Deslacs-Burlington 28.0
18 Roseau 26.5
19 Kindred 24.0
20 Rugby 22.5
21 Larimore 18.0
22 Britton-Hecla 10.0
23 Harvey-Wells County 6.0
23 Northern LIghts JV 6.0
25 May-Port-CG 4.0
26 Northwood 0.0

Dover-Eyota Tri
Plainview-Elgin-Millville 40.0 Chatfield 27
Dover-Eyota 45 Chatfield 23
Plainview-Elgin-Millville 24 Dover-Eyota 46

Farmington Tri
Farmington 75 Rosemount 6
Farmington 58 Eastview 17
Eastview 70 Rosemount 8

LARP Quad
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 43 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 33
GMLOS 60 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 18
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 45 United South Central 32
GMLOS 54 United South Central 18

Monticello Quad
Albany 62 Monticello 15
Howard Lake-Waverly-Winsted 62 St. Agnes 15
Howard Lake-Waverly-Winsted 57 Monticello 18
Albany 70 St. Agnes 9
Monticello 47 St. Agnes 27
Albany 46 Howard Lake-Waverly-Winsted 27

Norwood-Young America Quad
Glencoe-Lester Prairie 65 St. Clair 12
Glencoe-Lester Prairie 64 Spectrum 12
Glencoe-Lester Prairie 63 Norwood-Young America 15
Spectrum 39 St. Clair 36
Norwood-Young America 48 Spectrum 27

Osakis Duals
Kimball Area 65 Osakis 9
United Clay Becker Badgers 43 Osakis 34
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 63 Osakis 15
Canby 45 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 21
Pequot Lks-Pine River-B 46 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 34
Kimball Area 39 Canby 28
Kimball Area 63 United Clay Becker 12

Paynesville Invitational
1 Belgrade-Brooten-Elrosa 220.5
2 Sartell-Saint Stephen 189.5
3 Paynesville Area 138.0
4 Holdingford 131.0
5 Milaca-Faith Christian 126.0
6 Eden Valley-Watkins 114.0

Click Here: All Blacks Rugby Jersey

Spirit Lake Park, IA Duals
1st Place – Jackson County Central
2nd Place – West Lyon
3rd Place – Sioux Center
4th Place – Sibley-Ocheyedan
5th Place – Spirit Lake Park
6th Place – Sioux City North
7th Place – Cherokee
8th Place – MOC-Floyd Valley
Jackson County Central defeated Sioux Center 51-25
Jackson County Central defeated MOC-Floyd Valley 66-12
Jackson County Central defeated Spirit Lake Park 60-13
Jackson County Central defeated West Lyon 43-15

Watertown Mayer Tri
Watertown Mayer- Mayer Luth. 52 Mound-Westonka 21
Annand-M Lk Lightning 52 Mound-Westonka 12
Watertown Mayer- Mayer Luth. 34 Annand-M Lk Lightning 28

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *